דומיינים פרימיום

כאשר אתם פותחים אתר אינטרנט חדש ומחפשים אחר שם דומיין, נקודת ההתחלה שלכם היא ביצוע בדיקת זמינות לשם.

ברשמים הדומיינים המוסכים אתם מקלידים את שם הדומיין שבו אתם מעוניינים והסיומת, ותוך שניות תדעו אם הדומיין פנוי או אם מישהו אחר מחזיק בבעלותו. אם הדומיין פנוי, תוך שתי דקות תוכלו לרכוש אותו ויש לכם דומיין בזול. אך במקרים רבים אתם עשויים לגלות ששם הדומיין כבר תפוס.

במצב כזה אתם יכולים לעשות פשרה ולנסות שם דומיין אחר.

אם באתם מראש עם רשימה של 2-3 רעיונות אפשריים לשם הדומיין, אולי תמצאו שם אחר איתו תוכלו לחיות.

אך יתכן שגם השמות האחרים תפוסים, או שממש חשוב לכם להשיג את הדומיין שבו אתם מעוניינים. 

אם הדומיין אינו פנוי, תוכלו לחפש אותו בשוק של דומיינים פרימיום. אלו הם דומיינים שאותם לא ניתן להשיג אצל רשמי הדומיינים, זאת מכיוון שמישהו אחר מחזיק בבעלותם.

 

דומיינים פרימיום אפשר לקנות באופן ישיר מהבעלים של הדומיין שיכול להיות אדם פרטי או חברה, זאת בתנאי שהוא מוכן למכור לכם ובתנאי שהסכמתם על המחיר. 

דומיינים פרימיום יכולים להיות דומייינים שמישהו רכש לצורך הקמת אתר והיום אין לו יותר צורך בדומיין. למשל אולי העסק שלו כבר לא פעיל אך הוא עדיין מחזיק בדומיין.

במצב כזה בעלי הדומיין צפוי להסכים למכור את הדומיין, אך מכיוון שברור שמדובר בדומיין אטרקטיבי ומבוקש - מחירו נקבע לפי ההיצע והביקוש ולא לפי עלות רישום הדומיין. אלו יכולים להיות מאות שקלים, אלפי שקלים ואפילו מיליונים! הדומיין היקר ביותר שנמכר הוא Cars.com בסכום דמיוני המתקרב ל 900 מיליון דולר!

 

היכן רוכשים דומיין פרימיום?

אם אתם מעוניינים לרכוש דומיין פרימיום תוכלו למצוא אותם בלוחות מודעות, קבוצות פייסבוק וגם אתרים העוסקים במכירת דומיינים.

חשוב מאוד להיות זהירים, במיוחד כאשר קונים דומיינים מאנשים פרטיים על מנת לוודא שאינכם נופלים קרבן לאיזו הונאה. כדאי לעבוד מול חברות מסודרות בהן תוכלו לוודא כי הדומיין אכן נמצא בבעלותן ותקבלו חשבונית מס עבור הרכישה.

 

אצלנו תוכלו למצוא דומיינים פרימיום שזמינים לקניה מיידית

דרכי תשלום: מקבלים את כל סוגי כרטיסי האשראי PayPal